Австралия успя да вземе историческа победа срещу Дания с1:0 в решителен

...

Храбър Австралия прати посредствена Дания у дома

Австралия съумя да вземе историческа победа против Дания с1:0 в съдбоносен дуел от група „ D “ на Световното състезание в Катар. Матю Леки означи скъп гол за Австралия в 60-а минута, който класира " кенгурутата " в идната фаза на Мондиала. Дания, от своя страна, беше надалеч от истината и не сподели нищо изключително по време на целия шампионат.

След деен старт на мача датчаните стигнаха до първи късмет в 11-а минута. След прекрасен извеждащ пас на Мартин Братуайт, топката стигна до Матиас Йенсен, който приндуи Матю Райън да избавя.

Последваха още две не неприятни обстановки за Дания, като при една от тях Сков Олсен насочи неакуратен удар. В 22-а минута с прецизен удар се отчете Райли МакГрий, само че без проблеми за Шмайхел.

До края на полувремето темпото поспадна, а " аленият динамит " много се затрудняваше със основаването на голови шансове.

В първите минути на втората част Австралия стартира мощно и стигна до късмет за Джаксън Ървайн, както и два ъглови удара.

Неумението на Дания да вкара обаче беше употребява от австралийците в 60-а минута. След брилянтна контраофанзива на състава на " кенгурутата " Матю Леки беше изведен зад защитата на Дания, излъга двама бранители и с извънредно акуратен удар съумя да вкара за 1:0.

Дания се стъписа и като че ли с всяка последваща минута започваше да губи увереността, че може да промени напред. В 87-а минута Линдстьом пропусна не неприятен късмет, с което датските очаквания дефинитивно изгаснаха.

Ето съставите на двата тима:

Австралия : Матю Райън – Милош Дегенек, Хари Сютър, Кай Роулс, Азиз Бехич – Матю Леки, Джаксън Ървайн, Аарън Мой, Крейг Гуудуин – Райли МакГрий, Мичел Дюк;

Дания : Каспер Шмайхел, Андреас Кристенсен, Симон Кяер, Расмус Кристенсен, Йоаким Меле, Кристиан Ериксен, Пиер-Емил Хойберг, Матиас Йенсен, Йеспер Линдстрьом, Сков Олсен, Мартин Братуейт;